
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 10.16 mm |
| Gender | Socket (Female) |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 10.16 mm |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$1.31069
Ext.Price$1.31069
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.31069 | $1.31069 |
| 10 | $1.09498 | $10.94980 |
| 25 | $1.03115 | $25.77875 |
| 50 | $0.97104 | $48.55200 |
| 100 | $0.91444 | $91.44400 |
| 300 | $0.86114 | $258.34200 |
| 500 | $0.81094 | $405.47000 |
| 1000 | $0.76368 | $763.68000 |
